Solution Architect

Hradec Králové, 50006, Czech Republic

Solution architect úzce spolupracuje s obchodními pobočkami Quadientu a se zákazníky po celém světě (Severní Amerika, Evropa, Asie, Austrálie). Podílí se na plánování, a návrhu řešení, poskytuje podporu implementačním teamům a zákazníkům.

Díky svým expertním znalostem Quadient produktů poskytuje našim zákazníkům poradenství v oblasti Customer Communication Managementu za účelem dosažení jejich obchodních cílů.

Aktuálně nabízíme volnou pozici v týmu Professional Services v Hradci Králové.

Náplň práce:

  • analýza požadavků zákazníka
  • funkční a technická specifikace
  • návrh řešení postavených na produktech Quadient
  • technické vedení projektů
  • služební cesty v rozsahu několika dní až týdnů
  • komunikace se zákazníky a kolegy z lokálních poboček (převážně v angličtině)

Požadavky:

  • všeobecná znalost informačních technologií (databáze, operační systémy, algoritmizace, základní znalost aplikačních serverů a bezpečnosti)
  • znalosti standardů v návrhu Enterprise Architecture (výhodou certifikace TOGAF nebo podobné)
  • zkušenosti s návrhem a implementací informačních systémů min. 4 roky
  • zájem o nové technologie a osobní rozvoj
  • flexibilita a ochota cestovat do zahraničí
  • pokročilá znalost anglického jazyka slovem i písmem (minimální úroveň B2)
  • komunikační a prezentační dovednosti
  • analytické myšlení
  • samostatnost